Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
europa

Kaczyński zaciągnął hamulec i nie pozwala rządowi podpisać umowy z Komisją Europejską. Chodzi mu o władzę i bezkarność – mówił w „Bez wyjścia” europoseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki.

Przez niewypełnienie tzw. „kamieni milowych” i w gruncie rzeczy kosmetyczne zmiany w Sądzie Najwyższym Komisja Europejska nie chce zgodzić się na wypłatę środków przysługujących Polsce z Funduszu Odbudowy. Wypłata pieniędzy uzależniona jest od przestrzegania zasad praworządności w kraju członkowskim. Gość Marcina Celińskiego i Radosława Grucy komentował w programie, że niechęć do dogadania się z Unią to chłodna kalkulacja polityczna.

Miliardy złotych są na wyciągnięcie ręki. To niewyobrażalne, że Kaczyński twierdzi, że lepiej nie brać tych pieniędzy i zaognić wojnę z Unią, by mieć profity polityczne i na tych emocjach robić kampanię wyborczą

Halicki mówił, że europejskie środki z Funduszu Odbudowy są pieniędzmi, na które czekają Polacy, a warunki ich uzyskania są dla nas niezwykle korzystne.

Warunki dla wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy są dla Polski najbardziej korzystne. Dostajemy dużą część dotacji bezzwrotnych. To zero oprocentowania, pierwsza rata do spłacenia z części kredytowej dopiero w 2028 roku. To w gruncie rzeczy darmowy pieniądz

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami