Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online

Ramówka

Nadajemy przez cały tydzień. Sprawdź co dzieje się w Resecie Obywatelskim od poniedziałku do niedzieli. Gramy na YouTube oraz jako radio internetowe. Przegapiłxś odcinek? Nic straconego! Obejrzyj na naszym kanale lub słuchaj podcastu.

Poniedziałek

17:30 Po równo, Karolina Rogaska

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Karolina Rogaska rozmawia z zaproszonymi gośćmi i gościniami o równości. Dlaczego jej brakuje? Kto o nią walczy? Jak się w tym boju wspierać? To pytania, na które prowadząca będzie poszukiwać odpowiedzi.  Ale jak po równo, to po równo, więc widzki i widzowie również tworzą program. Wspólnie debatujemy i po równo dzielimy się tym, co nam leży w głowach, sercach i na wątrobach.

19:00 Dochodzenie prawdy, Tomasz Piątek

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Dziennikarz śledczy Tomasz Piątek jest nieustannie na tropie. Ujawnia wszystko to, co najgłębiej ukryte. Fakty niewygodne dla władzy i kłamstwa najważniejszych osób w państwie. Jak wygląda dziennikarskie śledztwo? Jak dochodzi się do prawdy? Nie chowamy głowy w piasek.

21:00 PRAWOTEKA, Ciemięga, Kożuchowska-Warywoda, Jeżewska

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Sędzie Monika Ciemięga, Jolanta Jeżewska i Marta Kożuchowska – Warywoda z Fundacji Edukacji Prawnej Iustitia zabiorą Was do świata pełnego teczek z aktami. Wyjaśnią na czym polega praworządność, sprawiedliwość, ale także, jak uniknąć problemów z prawem. Porozmawiają z zaproszonymi gośćmi. Odpowiedzą na Wasze pytania. Nie musicie wstawać – sąd idzie w poniedziałki o 21 w Resecie Obywatelskim.

22:00 Trans Show, Angela Getler

Trans Show, program od osób transpłciowych o sprawach osób transpłciowych. Zestawienie newsów z trans-świata (tych prawdziwych, nie pudelkowych), głębokie omawianie ważnych kwestii, wywiady z politykami, dziennikarzami, aktywistami, twórcami i artystami z Polski oraz zagranicy, którzy też akurat są transpłciowi. Całość okraszona dozą ciętego humoru i ujmującego uroku prowadzącej, Angeli Getler. W poniedziałki o 22:00 w Resecie Obywatelskim

Wtorek

17:00 Na wspak, Konrad Szołajski

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Czy sacrum okaże się profanum? Czy logika doprowadzi do paradoksu? Potrzeba naprawdę wielu tęgich głów, żeby z czasem dojść do wniosku, że świat jest zupełnie inny niż nam się wydaje. Na wspak jest właśnie kwintesencją świata, który nas otacza. Zaprasza Konrad Szołajski.

19:00 Azja Incognita, Blanka Katarzyna Dżugaj

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Jaka jest Azja to każdy widzi. Ale czy na pewno? Blanka Katarzyna Dżugaj, wraz z gośćmi, bierze pod lupę bieżące wydarzenia z największego kontynentu świata, nadaje im kontekst, analizuje je i interpretuje. Czasem też odczytuje przyszłość, ale nie z fusów, lecz z faktów. A wszystko po to, by Azja była dla widzów i widzek terra bardziej cognita niż incognita.

21:00 Psycho-Tropy, Maja Ruszpel

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Nigdy w historii ludzkości uzależnienia nie były tak powszechne jak w XXI wieku. Obok depresji, bezsenności ii zaburzeń nastroju, są w czołówce zaburzeń psychicznych, na które zapadają mieszkańcy Europy. I jak XIX wiek określano erą nerwic, XX wiek – erą depresji, tak XXI wiek określa się erą uzależnień.

Środa

17:00 Czas na związki, Piotr Szumlewicz

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Czas na nowoczesne, postępowe związki zawodowe. Będzie kontrowersyjnie i dynamicznie. Rozmawiamy o sprawach, które mogą nas łączyć lub dzielić jak np. kwestia wysokości podatków czy rola związków zawodowych. W programie pojawią się eksperci rynku pracy oraz związkowcy.

19:00 Katharsis, Radosław Gruca

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Katharsis – Wszyscy mu mówią, że księża są źli, a kościół trzeba spisać na straty. A jednak Radosław Gruca na przekór wszystkim stara się udowodnić, że świat nie jest taki czarno-biały. W programach często docieramy do prawdziwego jądra ciemności. Jednak po nocy zawsze przychodzi dzień.

21:00 Miejsca nienumerowane, Kurczewski, Tomaszewski

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Miejsca Nienumerowane to program od kinomanów dla kinomanów. Piotr Kurczewski i Maciej Tomaszewski w rozmowach z gośćmi, ale też ze słuchaczami, będą dyskutować z pasją o filmach i serialach, zarówno aktualnych jak i tych kultowych.

18:00 Tłusty druk, Alicja Beryt, Jan Bińczycki

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

To, co ważne wyróżnia się tłustym drukiem. Kolektyw osób związanych ze światem książki poszukuje nowego sposobu na mówienie o literaturze. Będzie nie tylko o nowościach, ale też o pozycjach, których walory umykają dużym redakcjom. W każdą środę o 22 czekają na was w Resecie Obywatelskim Alicja Beryt i Jan Bińczycki ze Spółdzielni Ogniwo.

Czwartek

17:00 Siła Książki, Kazimierz Wóycicki

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Rozmowy poświęcone lekturom, które były i są ważne, wywierają trwały wpływ na życie polityczne i kulturalne, które są niezbędne by  rozumieć, co się wokół nas dzieje. Spotkanie w małej księgarni, przy kawie, wśród prywatnych księgozbiorów i na co dzień.

19:00 Bez wyjścia, Celiński, Gruca

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Marcin Celiński i Radosław Gruca zapraszają na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokażemy kalendarium tego projektu, skonfrontujemy propagandę z faktami.

21:00 To jest wojna, Dominika Kasprowicz

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Jeśli do haseł o prawach kobiet jednym tchem dołączamy prawa człowieka, to dlaczego na świecie za uniwersalne uznaje się to, co męskie? Przyglądamy się nie tylko feminizmowi i patriarchatowi, ale przede wszystkim rzucamy rękawicę niesprawiedliwościom społecznym czy opresyjnej kulturze, które dotyczą nas wszystkich.

Piątek

17:30 Prawda nas zaboli, Piotr Najsztub

Jedyny i niepowtarzalny Piotr Najsztub w swoim autorskim programie „Prawda nas zaboli” Wsłuchajcie się w głosy oficerów prawdy! Kochacie poezję? Tu co tydzień czekają na was wyszukane przez Tomasza Piątka prawiersze. Spółdzielnia „Pogodna Rozpacz” Zjednoczonego Przemysłu Pogardy zaprezentuje najlepsze  powody do rozpaczy lub wręcz nihilizmu. No i cotygodniowe „Orędzie Mózgu Państwa”…

19:00 Nieco jaśniej, Kornel Wawrzyniak

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Aż dziw bierze, że nie mamy nadmiernych kilogramów kory mózgowej od informacji. Bombardują nas sprzeczności, wszyscy gubimy się w pojęciach, których czasem nie rozumieją “specjaliści”. Trzeba zwolnić i rzucić więcej światła, aby dotrzeć do istoty interesujących nas problemów.

21:00 Tydzień zleciał. Boom!,  Szumlewicz, Krzyżaniak

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Myśli i słowa. Właśnie to usłyszycie w programie Piotra Szumlewicza i Wojtka Krzyżaniaka. Redaktorzy nie wykonają jednak piosenki zespołu Bajm, choć wielu chciałoby to usłyszeć. Szczególnie w takim dwugłosie! W zamian czeka nas złożony, choć podszyty humorem, komentarz życia w Polsce i wydarzeń minionego tygodnia. Z jednej strony śmiesznie z drugiej równie strasznie.

Sobota

W szósty dzień tygodnia zapraszamy na pasmo z powtórkami, czyli zbiór najciekawszych rozmów wybranych przez redakcję.

Niedziela

17:00 Sekspress z PONTONEM, Grupa PONTON

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

Następna stacja: Seks, Antykoncepcja, Zdrowie, Ciało, Edukacja, Seksualność, Prawa, Tożsamość. W trakcie jazdy zapraszamy do rozmów bez tabu. W bezpiecznej atmosferze dyskutujemy na temat spraw związanych z seksem i seksualnością. Załogę Sekspressu stanowią doświadczone edukatorki seksualne z Grupy Ponton.

18:00 Ricz Pospołyta Polska, Igor Isajew

Program Igora Isajewa, Polska widziana oczami Ukraińca. Polska konstytucja zaczyna się od słów, że Rzecz Pospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Dla tysięcy Ukraińców i Ukrainek jest ona Riczą Pospołytą, także naszym dobrem wspólnym. I ona się tworzy i rozrasta teraz, na naszych oczach. Jak? Co się odbywa w tej Riczy Pospolitej, czego Polak lub Polka może nie dostrzec?

19:00 Rozmowy Celińskiego, Marcin Celiński

Obejrzyj poprzednie odcinki klikając w grafikę

W niedzielę spada gorączka emocji, siedmiodniowe objawy ustępują, czynności życiowe stabilizują się. Wtedy ze spokojem, bez pośpiechu, bez nadęcia można na chłodno podsumować ostatni tydzień. Marcin Celiński, choć bez kitla, postawi diagnozy wraz z zaproszonymi gośćmi, skonsultuje się z widzkami i widzami, a czasem wypisze receptę na przetrawienie kolejnego tygodnia.  Koniec tygodnia w Resecie Obywatelskim wypada w niedzielę o 19.

20:00 Kraków – Warszawa, wspólna sprawa!, Witold Bereś, Marcin Celiński

Format publicystyczny, w którym autorzy (czasem z zaproszonymi gośćmi) komentują bieżące wydarzenia w życiu politycznym i kulturalnym Polski.

21:00 Magazyn Kultura, Katarzyna Szulc-Strychowska

Jak sama nazwa wskazuje, w programie Katarzyny Szulc-Strychowskiej będzie mowa o świecie sztuki, choć bez zadęcia znanego z tego typu programów. Czeka nas pogłębiona analiza wydarzeń dziejących się na deskach teatrów czy w przestrzeniach galerii, jednak prowadząca i jej goście opowiedzą o tym ludzkim głosem. Co niedzielę o 21 w centrum uwagi znajdzie się tak samo sztuka, jak i jej twórcy.

22:00 Anatomia Ruchu, Mateusz Gołębiewski

W ilu krajach na świecie można utrzymywać się, grając w... berka? Czym było "muskularne chrześcijaństwo"? W którym warszawskim parku można zagrać w Quidditcha? Na wszystkie te pytania odpowiemy w programie "Anatomia ruchu". Jest to cykl pokazujący sport trochę z innej perspektywy. Zamiast pogoni za newsem, przepłaconych sportowców i gigantycznych stadionów proponujemy odwiedzić te najmniejsze, by przypomnieć rolę społeczną, którą sport odgrywał w społeczeństwach. A może nadal odgrywa?

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami