Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
świat

Ostanie niejasne przypadki śmierci w Rosji dotykają ludzi, którzy mają wiedzę o Gazpromie. Tajemnice Gazpromu to tajemnice Putina, które nie mogą wyciec za granicę – mówiła w „Dochodzeniu prawdy” Anna Łabuszewska, ekspertka Europy Wschodniej.

W Rosji szerzy się epidemia tzw. samobójstw poszerzonych i innych tajemniczych śmierci oligarchów i dygnitarzy. Wielu z nich bezpośrednio lub pośrednio związani byli z rosyjskim koncernem Gazprom. Jak zauważyła gościni Tomasza Piątka seria śmierci menedżerów Gazpromu wskazuje, że prawdopodobny jest fakt, że ofiary to osoby, które mogłyby zdradzić sekrety koncernu i całej branży paliwowej na wschodzie.

Gazprom to fundament systemu Putina. Jeżeli ktoś ma wiedzę na temat tego w jaki sposób działają mechanizmy Rosji i kto jest w nich umoczony, jest na wagę złota dla tych, którzy ścigają po świecie brudne pieniądze i udaremniają ich pranie. Pies pogrzebany w tym, że Gazprom tak pilnuje swoich tajemnic, że nie pozwala by gdziekolwiek wyciekły

Jak oceniła ekspertka na naszych oczach następuje dekompozycja systemu Putina. Na pytanie czy prawdopodobne są plotki, że Gazprom chce zrzucić Putina z tronu gościni programu opowiedziała, że niczego wykluczyć nie można, ale to mało prawdopodobne.

Gazprom to hermetycznie zamknięta wspólnota interesów. Ludzie Gazpromu to bardzo dobrze zorganizowana grupa trzymająca władzę i pieniądze w Rosji. Nie można wykluczyć to, że pewna grupa ludzi będzie chciała obalić Putina i prowadzić interesy w mniej nerwowej atmosferze, jak karze Putin w związku z wojną. Nie wyciągałabym jednak daleko idących wniosków

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami