Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Komisja Europejska obawia się "systemowej korupcji" w wydawaniu środków Krajowego Programu Odbudowy. Komisarz Reynders spotkał się z Marianem Banasiem.

Komisarz UE ds. Sprawiedliwości Didier Reynders spotkał się w czwartek w ramach swojej dwudniowej wizyty z  szefem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem. O spotkaniu komisarza z Marianem Banasiem poinformował sam prezes NIK.

"Tematem rozmów były min. niezależność NIK oraz rola i miejsce Izby w kontekście Krajowego Planu Odbudowy. Dziękuję za owocną rozmowę" - skomentował Banaś.

Europoseł Jan Olbrycht, gość programu Bez Wyjścia w Resecie Obywatelskim mówił o europejskich obawach "systemowej korupcji" przy wydawaniu środków Krajowego Programu Odbudowy.

Didier Reynders spotkał się także z ministrem ds. UE Konradem Szymańskim oraz ministrem sprawiedliwości Zbigniewiem Ziobro. W piątek komisarz ds sprawiedliwości spotka się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i rzecznikiem praw obywatelskich Marcinem Wiąckiem.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami