Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta w niedzielnych programach publicystycznych po tzw. Warsaw Summit, postanowił bronić koncepcji powołania międzynarodowej eurosceptycznej frakcji razem z proputinowskimi partiami z Włoch, Hiszpanii, Francji i Węgier.

Na sobotnim szczycie stawili się premier Węgier Viktor Orban, przewodniczący partii VOX, oraz jako gość specjalny i specjalnie przyjmowany, Marine Le Pen z Frontu Nadowego.

Marine Le Pen wzięła od Władimira Putina dziewięć milionów, a dzięki Angeli Merkel prezydent Rosji od lata zarabia miliardy - mówi prezydencki doradca Andrzej Zyberowicz.

- Co powiedziała pani Le Pen? Że Ukraina pozostaje w strefie wpływów Rosji. A co mówi pan Macron? A jaka jest polityka pani Merkel? Zastanawiam się, jak tak oczytany człowiek może nie wiedzieć tego, że to, co powiedziała pani Le Pen publicznie jest milczącą, ale konsekwentnie na co dzień stosowaną polityką mainstreamu Unii - powiedział Zybertowicz.

- Putin jest wpływowy w Unii, bo wielu polityków austriackich, francuskich, niemieckich, skandynawskich jest jego otwartą lub ukrytą agenturą wpływu. O ile pani Le Pen wzięła od Putina dziewięć milionów, to dzięki pani Merkel Putin zarabia miliardy od lat. Trzeba odróżnić punktowe wyrażanie sympatii wobec Putina przez polityków, którzy nie mają wpływu na bieg spraw unijnych, od strukturalnej współpracy z Putinem - dodał.

cytaty za Rzeczpospolitą

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami