Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Ten plan konsekwentnie realizowany jest od lat. (…) To koncepcja Europy federalnej, czyli sferderalizowanego superpaństwa, w którym narodowe organizmy, takie jak Polska mają zostać sprowadzone do roli pomniejszych landów – napisał na portalu Gazety Polskiej Michał Rachoń.

Były działacz PiS-u na Pomorzu, a aktualnie pracownik telewizji Kurskiego Michał Rachoń grzmiał na łamach Gazety Polskiej, że Unia Europejska chce zwasalizować Polskę i sprowadzić ją do roli jednego z niemieckich landów. Jego zdaniem wydarzy się tak, gdy dojdzie do zacieśnienia relacji z Unią, a wspólnota stanie się organizacją na zasadzie federacji europejskiej. Jak stwierdził Rachoń to plan realizowany od dłuższego czasu, a jednym z jego kroków jest unijny system praworządności.

Eurofederaści z Niemiec szukają dróg na skróty. Jedną z nich jest unijny system praworządności. Wytrych, który pomijając decyzje obywateli, ma tworzyć prawo. Aby jednak było ono powszechne, musi być ważniejsze niż prawo państw członkowskich. A ponieważ państwo nie toleruje żadnej konkurencji, jest organizacją przymusową i posiadającą monopol, nie może zgodzić się na lokalne konstytucje. I dlatego wyższość polskiej konstytucji nad unijnym prawem jest kwestią być albo nie być państwa polskiego

Zatem Rachoń twierdzi, że sprzeciw instytucji Unii wobec dewastowania systemu praworządności w Polsce i wyciąganie konsekwencji wobec nierespektowania wspólnego europejskiego prawa jest jednym z kroków do zniszczenia państwa polskiego i powstania europejskiej federacji. Teza zaskakująca, lecz głos ten nie jest odosobniony. To stała narracja PiS-owskich mediów, która przedstawia zupełnie alternatywną rzeczywistość sporu PiS-u z Unią Europejską. Jarosław Kaczyński stwierdził niedawno, że Unia chce rozmontować polski system praworządności.

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami