Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

W cotygodniowym wyborze polexitowca tygodnia autorzy Bez wyjścia zgłosili dwie kandydatury – mocną i bezkonkurencyjną. Wybór pomiędzy Pawłem Lisickim a Jarosławem Kaczyńskim był dość prosty.

Kandydat Radosława Grucy jest od lat jednym z najbardziej aktywnych (jeśli nie najaktywniejszym) przeciwnikiem UE w polskim świecie medialnym – to redaktor naczelny Do Rzeczy Paweł Lisicki. W ostatnim tygodniu kontynuując serię polexitowych tematów przewodnich swojego tygodnika uraczył nas hasłem „Polacy kontra unijczycy polskiego pochodzenia” i okładką:

fot: print screen ze strony Do Rzeczy.

Mimo doceniania antyeuropejskiej konsekwencji Do Rzeczy i jego naczelnego, Marcin Celiński zgłosił kandydata, być może jedynego, który w tym tygodniu mógł pokonać Lisickiego.

1 grudnia w Sali Kolumnowej sejmu odbywało się zwołane w trybie pilnym posiedzenie klubu PiS. Głos zabiera Jarosław Kaczyński:

Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy!

Dzieje się to na 3 dni przed bezprecedensowym spotkaniem populistycznej i proputinowskiej prawicy europejskiej, liderzy której przybywają do Warszawy na zaproszenie… Jarosława Kaczyńskiego.

Antyniemieckie obsesje są często wykorzystywanym narzędziem w propagandzie antyunijnej. Zjazd europejskich sympatyków Putina w Warszawie to przejście od slów do czynów - do organizowania i koordynowania działań  sił antyeuropejskich w Europie.

Polexitowcem tygodnia został Jarosław Kaczyński

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami