Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Stałym elementem programu "Bez wyjścia" jest wybór polexitowca tygodnia - polityka, osoby publicznej, która szczególnie "zasłużyła się" swoimi wypowiedziami lub działaniami narracji i polityce wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.

Premier nieznacznie wygrał w głosowaniu widzek i widzów z minister Anną Moskwą.

W ostatnim tygodniku Morawiecki zasłynął atakiem na Unię Europejską w tekście w brytyjskim tygodniku. Najwyraźniej licytując się ze Zbigniewem Ziobro na antyeuropejskość, polski premier wykorzystał temat wojny w Ukrainie i ocenił, że Europa nie słuchała „głosu prawdy” płynącego z Polski na temat Rosji.

Wojna na Ukrainie obnażyła prawdę nie tylko o Rosji, ale też o Unii Europejskiej, która nie chciała słuchać ostrzeżeń płynących m.in. z Polski. (…) Zachód zapadł w geopolityczną drzemkę i wolał nie widzieć problemu niż zawczasu stawić mu czoło. Europa znajduje się dziś w takiej sytuacji, w jakiej się znajduje, nie dlatego, że była niewystarczająco zintegrowana, ale dlatego, że nie chciała słuchać głosu prawdy

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami