Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
świat

Wojna na Ukrainie obnażyła też prawdę o Europie. Europejscy przywódcy dali się zwabić Władimirowi Putinowi. W następstwie inwazji na Ukrainę są w szoku – napisał w tekście na brytyjskim portalu „The Spectator” Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu znów uderza w Unię Europejską. Tym razem Mateusz Morawiecki wykorzystał do tego temat wojny w Ukrainie. Najwyraźniej licytując się ze Zbigniewem Ziobro na antyeuropejskość, polski premier ocenił, że Europa nie słuchała „głosu prawdy” płynącego z Polski na temat Rosji.

Wojna na Ukrainie obnażyła prawdę nie tylko o Rosji, ale też o Unii Europejskiej, która nie chciała słuchać ostrzeżeń płynących m.in. z Polski. (…) Zachód zapadł w geopolityczną drzemkę i wolał nie widzieć problemu niż zawczasu stawić mu czoło. Europa znajduje się dziś w takiej sytuacji, w jakiej się znajduje, nie dlatego, że była niewystarczająco zintegrowana, ale dlatego, że nie chciała słuchać głosu prawdy

Morawiecki kontynuował narrację, że głos Polski nie jest słuchany w instytucjach Unii Europejskiej. Ocenił, że tym samym UE nie jest demokratyczną wspólnotą.

To, że głos Polski został zignorowany, jest przykładem szerszego problemu, z jakim zmaga się UE. Każdy kraj ma być równy, ale praktyka polityczna pokazała, że głosy Niemiec i Francji liczą się ponad wszystko. W efekcie mamy do czynienia z formalną demokracją i de facto oligarchią, gdzie władzę sprawują najsilniejsi

Ciekawa opinia budowniczego potęgi oligarchii partyjnej w Polsce i wiernego wykonawcy zadania ograniczania demokracji w naszym kraju.

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami