Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
unia

PiS sam sobie blokuje środki europejskie, a to, że Komisja Europejska walczy o praworządność w Polsce jest bardzo dobrym znakiem- mówiła w "Bez wyjścia" konstytucjonalistka dr Bogna Baczyńska.

Polska czeka na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, jednak jest opór ze strony Komisji Europejskiej. Wiceszefowa KE Věra Jourová powiedziała, że pisowska ustawa likwidująca Izbę Dyscyplinarną SN nie wypełnia kamieni milowych, których to spełnienie jest warunkiem wypłaty pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Później przewodnicząca KE mówiła, że nowe prawo nie daje sędziom możliwości kwestionowania statusu innego sędziego bez ryzyka odpowiedzialności dyscyplinarnej. W programie sprawę komentowała gościni Marcina Celińskiego.

To dobra wiadomość dla Polski. Unia Europejska nie będzie wspierać Polski w drodze do absolutnej destrukcji, zniszczenia państwa i zasad prawdorządności. UE nie chce dokładać ręki do oligarchizacji, nepotyzmu, korupcji i nieudoloności. PiS nie może być podlewany pieniędzmi z  Unii

Baczyńska komentowała także narrację partyjną PiS-u jakoby Unia Europejska za bardzo "czepiała" się Polski. Jej zdaniem KE stoi na straży europejskich wartości, dlatego musi ona egzekwować od Polski przestrzeganie europejskiego prawa i demokratycznych wartości.

Za bardzo się nas czepiają? Myślę, że za mało. Wszystko, o co walczy KE dotyczy każdego z nas. O przesadzie nie można tu mówić

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami