Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Stałym elementem programu "Bez wyjścia" jest wybór polexitowca tygodnia - polityka, osoby publicznej, która szczególnie "zasłużyła się" swoimi wypowiedziami lub działaniami narracji i polityce wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.

Polexitowcem został prezes PiS Jarosław Kaczyński, który otworzył kolejny front politycznej wojny z Niemcami, przedstawiając raport o stratach wojennych Polski i żądając wypłaty przez Niemcy reparacji.

Niemcy napadli na Polskę i uczynili nam ogromne szkody. Okupacja miała charakter niebywale zbrodniczy, niesłychanie okrutny i spowodowała efekty, które w wielu wypadkach trwają po dziś dzień. Nie możemy przechodzić obok tego obojętnie tylko dlatego, że komuś się wydaje, że Polska ma jakąś niższą pozycję od innych państw – komentował Kaczyński.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało, że Polska nie ma co liczyć na wypłatę jakichkolwiek reparacji.

Komentatorzy jasno oceniają, że antyniemiecka narracja PiS-u to chęć zbijania politycznego kapitału. Na konflikcie z zachodnim sąsiadem natomiast cierpi nasz wizerunek na arenie międzynarodowej, a Polska wśród państw Unii Europejskiej już dawno przestała być widziana jako kraj przewidywalny i dążący do kompromisów.

- Lepiej obiecywać gruszki na wierzbie i mówić o reparacjach, niż sięgnąć po to, co jest już na stole - pieniądze z KPO – ocenił prowadzący program Radosław Gruca.

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami