Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
bez wyjścia

Konkretna i dalej idąca propozycja dekonstrukcji Unii Europejskiej przeważyła na rzecz prof. Legutki, który został polexitowcem bieżącego tygodnia.

Jak co tydzień  autorzy "Bez wyjścia" dokonali wyboru polexitowca.

Marcin Celiński zaproponował kandydaturę Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, szefa Straży Narodowej, powołanej do obrony kościołów na znak Jarosława Kaczyńskiego. Organizacje kierowane przez Bąkiewicza są hojnie dotowane przez  rząd, a Marsz Niepodległości stał się  wtym roku uroczystością państwową. Właśnie na  Marszu Niepodległości Bąkiewicz stwierdził m.in. że:

Jesteśmy również atakowani przez Niemcy, które wykorzystują instytucje unijne do obierania nam suwerenności (...) chcą nam odebrać tożsamość narodową, kulturową, a nawet płciową
Trwa wojna. Ta wojna jest nie tylko tą na granicy i tą, może mniej widoczną, z Niemcami, z Unią Europejską, ale trwa wojna cywilizacji. (...) W tej chwili porządkuje się nowy świat na naszych oczach. I to od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała

Radosław Gruca zgłosił prof. Ryszarda Legutko. współprzewodniczącego eurosceptycznej frakcji PE, czyli Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w wywiadzie dla „Do Rzeczy” frontalnie krytykuje już nie tylko Komisję Europejską, ale same fundamenty Unii Europejskiej opisane w Traktacie Lizbońskim. likwidację Parlamentu Europejskiego:

Mamy sytuację zupełnie kuriozalną, w której o polskich sprawach decyduje ok. 650 posłów, którzy nie są odpowiedzialni przed polskim elektoratem. Cała idea parlamentaryzmu polega na tym, że reprezentanci są odpowiedzialni przed wyborcami, a tutaj mamy zero odpowiedzialności. Dlatego PE zdegenerował się najszybciej i najbardziej spektakularnie. To izba rozswawolona, w której nie ma żadnego szacunku dla reguł, również reguł przyzwoitości. Twórcy Unii, o ile działali w dobrej wierze, przyjęli założenia, że instytucje europejskie będą się samoograniczałć, lecz nie stworzyli żadnmych skutecznych mechanizmów, które by je do tego zmuszały

Do Rzeczy te tezy i wywiad uczyniły swoim tematem okładkowym

fot. printscreen okładki tygodnika Do Rzeczy

Konkretna i dalej idąca propozycja dekonstrukcji Unii Europejskiej przeważyła na rzecz prof. Legutki, który został polexitowcem bieżącego tygodnia.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami