Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
europa

Rząd idzie na zwarcie. Nie spełni warunków Komisji Europejskiej, dlatego pieniędzy z KPO nie będzie – komentował w „Bez Wyjścia” dr Sławomir Dudek z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Politycy PiS uznali, że doraźny interes polityczny jest ważniejszy od miliardów złotych dla Polaków z europejskiego Funduszu Odbudowy. Warunkiem wypłaty pieniędzy dla Polski było spełnienie tzw. kamieni milowych, w tym zmiany w Sądzie Najwyższym. Cofnięcie złych reform w wymiarze sądownictwa forsowanych przez PiS okazuje się na ten moment niemożliwe. Jak mówił gość Radosława Grucy Krajowy Plan Odbudowy to cenny program, który zapewniłby Polsce rozwój i łagodniejszy przebieg kryzysu gospodarczego.

KPO to spis reform i ważnych przedsięwzięć. To m.in. cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo i transformacja energetyczna. Digitalizacja poprawia efektywność gospodarowania i dzięki lepszemu internetowi firmy mogłyby taniej produkować – usługi byłyby tańsze, co przyczyniłoby się do mniejszej inflacji

Dr Dudek ocenił, że Polska powinna zapomnieć o jakiejkolwiek wypłacie środków z KPO. Dodał, że PiS oszukał Komisję Europejską zapewniając o zmianach w sądownictwie, a później tego nie realizując.

Zmiany kosmetyczne, które PiS proponuje w zakresie praworządności nie spełniają oczekiwań KE. Musimy przygotować się na to, że tych pieniędzy nie będzie. Na domiar złego PiS forsuje konflikt z Niemcami i z cała Unią. To działanie na szkodę państwa

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami