Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kraj

Elektorat partii opozycyjnych mimo lat właściwie się nie zmienia. Liczenie, że zdarzy się punkt zwrotny, cud, który to zmieni, jest myśleniem życzeniowym, powiedziałbym magicznym – mówił w „Rozmowach Celińskiego” dr Robert Sobiech z Collegium Citivas.

Mimo bardzo złych nastrojów społecznych, fatalnej sytuacji gospodarczej i rekordowej inflacji władza nadal utrzymuje w sondażach poparcie powyżej 30 pp. Jak ocenił gość Marcina Celińskiego wysokie wyniki sondażowe PiS-owi zapewnia twardy elektorat, który dzięki skutecznej propagandzie bezwzględnie ufa temu, co mówi władza.

Elektorat PiS-u dał się przekonać, że kryzys i inflacja to efekt czynników zewnętrznych. Wyborcy twierdzą, że PiS broni ich przed jeszcze gorszą sytuacją. Władza sprzedała też narrację dumnego Polaka, który sam stawi czoło wszystkim zagrożeniom

Zdaniem gościa programu retoryka PiS-u trafia głównie do osób o skrajnych, izolacjonistycznych i antyeuropejskich poglądach.

Wizja Polski prezentowana przez PiS przekonuje ludzi, którzy nie rozumieją tego, co gwarantuje Unia - bezpieczeństwo, wsparcie, stabilność czy to, że Europa to system naczyń połączonych

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami