Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

KE nie prowadzi działań w kierunku znalezienia ‘europejskiego rozwiązania’ dla naszych reform wymiaru sprawiedliwości. Komisja jest nastawiona wrogo wobec rządu i chce doprowadzić do jego obalenia – mówił w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Waszczykowski, eurodeputowany PiS.

Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych w pisowskim rządzie wymóg respektowania wspólnego europejskiego prawa przez polski rząd to kolejna próba ingerencji w polskie interesy i zagrożenie obalenia polskiego rządu.

Próby obalenia rządu będą na pewno trwały do czasu ciszy wyborczej - przyszłego roku, kiedy to zakończy się kampania wyborcza. Widać, że Komisja jasno stawia na zwycięstwo opozycji. Komisja, instytucje, poszczególni politycy zachodniej Europy otwarcie wspierają Tuska, który nie ukrywa, że prowadzi kampanię oczywiście po to, aby wygrać wybory, ale prowadzi ją również z poparciem instytucji europejskich i świata zachodniej Europy.

Waszczykowski w wywiadzie zagrzewał także polski rząd do budowania jeszcze większych podziałów we wspólnocie i szukania koalicji eurosceptyków.

Uważam, że nasza dyplomacja powinna być teraz aktywna nie tylko w Brukseli, ale w wielu innych stolicach, aby poszukiwać sojuszników i tłumaczyć im, czym grozi ten konflikt wszczęty przez Komisję z Polską, czym grozi dla UE - że jeżeli KE w tej chwili wygra, będzie miała możliwość wykorzystywania tych precedensów wobec innych

oprac. m.u.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami