Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
opinia

Posunięcia polityczne, którymi Kaczyński chce wygrać wybory sprzyjają drożyźnie. Widać, że władza nie wie jak poradzić sobie z inflacją – powiedział w „Rozmowach Celińskiego” red. Grzegorz Cydejko.

W sobotę w Markach odbyła się konwencja PiS-u. Kaczyński mówił: „Mamy problem z inflacją, ale nie mówimy, że "nie mamy guzików do obniżenia cen”. Tymczasem inflacja w Polsce bije kolejne rekordy i obecnie sięga już 14%. Gość Marcina Celińskiego mówił w programie, że Kaczyński nie wie jak poradzić sobie z drożyzną, ale za to ma pomysł jak kolejnymi programami socjalnymi kupować głosy wyborcze.

Kaczyński nie ma pomysłów na walkę z inflacją i wcale mu się nie dziwie. Wszystkie sposoby, którymi zwalcza się drożyznę są nieprzystawalne do programu, możliwości intelektualnych i odwagi Kaczyńskiego

Jak ocenił Grzegorz Cydejko pomysłem na walkę z drożyzną w Polsce powinny być inwestycje, a nie oferowanie Polakom kolejnych programów socjalnych. Dodał także, że inflację także napędza strach ludzi, którzy wydają pieniądze w obawie przed tym, że szybko stracą na wartości.

Pomysłem na walkę z inflacją mogłoby być zamrożenie części nadpłynności pieniądza wyprodukowanej w ostatnich latach i zamrożenie ich w dużych inwestycjach, które nie będą państwowe. Jeżeli ludzie będą inwestowali pieniądze, to obrót pieniądza będzie spowolniony. Kiedy ludzie jedynie wydają pieniądze na zakupy, bo boją się, że za chwile ich nie będzie stać na dany produkt, to daje to impuls do wzrostu inflacji

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami