Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Zdaniem Krasnodębskiego polski rząd powinien rozważyć, czy w ogóle przekazywać Brukseli dokumenty będące podstawą do unijnego przeglądu praworządności

Profesor Zdzisław Krasnodębski, autor pojęcia „pedagogika wstydu”, a od dwóch kadencji europoseł PiS wzywa na łamach  mediów do zaostrzenia kursu wobec Unii Europejskiej.

Żeby być skutecznym trzeba przejść do działań ofensywnych. Walka powinna polegać na tym, być może przy pomocy prawników z innych krajów dokonać analizy, wykazać luki i hipokryzję Komisji Europejskiej

– mówił europoseł na antenie PR24.

Czemu akurat teraz europoseł PiS namawia do ataku? Chodzi o  przegląd praworządności w państwach unijnych przygotowywany przez Komisję Europejską. Zdaniem Krasnodębskiego polski rząd powinien rozważyć, czy w ogóle przekazywać Brukseli stosowne dokumenty będące podstawą analizy, zważywszy na to jaki kształt przybrały poprzednie raporty Komisji. Przypomnijmy, że Polska pod rządami PiS jest konsekwentnie krytykowana za zmiany w sądach, a na mocy dwóch decyzji zabezpieczających wydanych przez TSUE codziennie płacimy 1,5 mln euro kary, za niezastosowanie się do zaleceń Trybunału. Chodzi o decyzje w sprawach dotyczących tzw. Ustawy kagańcowej przygotowanej przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz Kopalni Turów.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami