Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

A czy ostatecznie polexit jest możliwy? Sądzę, że tak, jeśli tylko doczekamy się trzeciej kadencji rządu PiS -mówi europoseł Łukasz Kohut

Kolejni politycy mówią o jasnej alternatywie jaka wiąże się dla Polski z ewentualnym POLEXITEM. W rozmowie z natemat.pl europoseł Kohut odpowiedział dosadnie na pytanie o to, w jakiej sytuacji znalazłaby się Polska, gdyby wyszła z UE.

Bylibyśmy na pewno w podobnej sytuacji jak Ukraina. Zarówno ekonomicznie – to UE pozwoliła rozwinąć skrzydła polskiej gospodarce, a ludziom po prostu żyć na wyższym poziomie – jak i geopolitycznie. Gdybyśmy nie byli w Unii, musielibyśmy zająć miejsce gdzieś we wschodnioeuropejskiej strefie wpływów Władimira Putina.

Trzecia kadencja PiS w Polsce zbiegła by się z nową unijną perspektywą budżetową, mnie korzystną finansowo od poprzednich - dałoby to zdaniem Kohuta pretekst do podważania sensu członkowstwa w UE i przekonywania Polaków do polexitu.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami