Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kraj

Morawiecki wypowiadając kontrowersyjne słowa o Norwegii po raz kolejny wykopuje topór wojenny przeciwko zachodowi - mówił w „Rozmowach Celińskiego” gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Pytel komentował w programie kontrowersyjne słowa Mateusza Morawieckiego o Norwegii. Zdaniem premiera kraj „pośrednio żeruje na wojnie w Ukrainie” i jak stwierdził, Norwegia powinna podzielić się "gigantycznym, nadmiarowym zyskiem" ze sprzedaży ropy i gazu. Jak ocenił gen. Pytel słowa Morawieckiego po raz kolejny odbierają nam szanse na bycie wiodącym krajem w regionie.

Sądzę, że była to wypowiedź przemyślana i dobrze przygotowana. Jest to jedna z serii wypowiedzi, które obciążają zachód za wybuch wojny w Ukrainie. Dzisiaj Polska ma szanse ze względu na pozycję geograficzną odzyskać w Europie wiodącą rolę, ale topór wojenny przeciwko zachodowi stale jest wykopywany, stąd szanse te są coraz mniejsze

Zdaniem Pytla ta wypowiedź wpisuje się do serii antyeuropejskich działań Morawieckiego na arenie międzynarodowej. Do tych działań przywołał także spotkania z prokremlowskimi partiami w Unii Europejskiej.

Premier uczestnicząc w spędzie przychylnych Kremlowi polityków legitymizuje pozytywną obecność Putina w Europie. Widzimy więc cały szereg działań, które pchają nas na wschód

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami