Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Wykazaliśmy maksimum dobrej woli, ale ustępstwa nic nie dały. Była umowa – z naszej strony dotrzymana. Z tamtej złamana. Dalej nie możemy się cofnąć – mówił w wywiadzie dla prorządowego tygodnika „Sieci” prezes PiS.

Nie milknie w środowisku Zjednoczonej Prawicy silnie antyeuropejska narracja. Od długiego czasu trwa zmasowany atak na instytucje Unii Europejskiej, w tym głównie na Komisję Europejską, która sprzeciwia się łamaniu praworządności przez pisowski rząd i nie chce zgodzić się na wypłatę środków z KPO. W wywiadzie dla zaprzyjaźnionego medium prezes PiS po raz kolejny przedstawia alternatywną rzeczywistość i stawia odważną tezę, że KE chce zniszczyć praworządność w Polsce.

Celem interwencji Komisji Europejskiej nie była ochrona praworządności europejskiej, ale rozmontowanie praworządności w Polsce

Kaczyński w wywiadzie dał prztyczka prezydentowi Dudzie. Zasugerował, że wetując ustawy sądowe kilka lat temu prezydent niejako zablokował szybszy postęp w rozmontowywaniu systemu sądownictwa w Polsce.

Bylibyśmy dziś w zupełnie innej sytuacji, sprawa byłaby zakończona, gdyby nie weta z lipca 2017 r. Przetargi z Unią też by pewnie potem były, ale z zupełnie innych pozycji

oprac. m.u.


Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 19 do 21 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami