Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kraj

PiS ma komfortową sytuację. Bardzo mało partii w Europie ma wyznawców, a nie wyborców. PiS ma właśnie wyznawców, którzy są w stanie dużo wybaczyć, a w jeszcze więcej uwierzyć - mówił w „Rozmowach Celińskiego” dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku.

Gość Marcina Celińskiego mówił w programie o budowaniu wizerunku polityków i koncepcjach pozyskiwania głosów wyborców. Jak ocenił, partia rządząca w Polsce wybrała model tzw. czarnego PR-u i wykorzystuje triki polityczne znane już od ’33 roku.

Model polityki PiS-u to brutalna i chamska propaganda. Zbadano, że elektorat, który jest potrzebny do sprawowania władzy, łatwo wierzy w wykreowaną rzeczywistość i rzadko kiedy ma jakiekolwiek wątpliwości. Gdyby skoncentrowano się np. na tzw. elicie intelektualnej i zastosowano te same zabiegi to gwarantuję, że PiS nie odniósłby żadnego sukcesu. W tym przypadku dostosowano środki do możliwości poznawczych odbiorców

Dr Oczkoś mówił także o stopniowym, ale trwałym spadku poparcia dla partii rządzącej. Ocenił, że widać wiele analogii do PO w 2015 roku, ale trudno na ten moment przewidywać spektakularną wyborczą klęskę PiS-u.

Każda władza zużywa i PiS doświadczy tego przy najbliższych wyborach. Nie przewiduję, że na pewno przegra, ale teflon w końcu się skończy. Mamy zużycie władzą podobne do Platformy w 2015 roku

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami