Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kraj

Jestem jak alkoholik, który wyzdrowiał. Zrozumiałem w pewnym momencie, do czego to szaleństwo prowadzi – mówił o wystąpieniu z PiS-u Marek Zagrobelny, były działacz partii, autor książki "Pokochać PiS".

Gość programu „Dochodzenie prawdy” formalnie w partii był 12 lat. Odszedł w 2015 roku, bo - jak uznał - partia zaczęła się radykalizować. Autor książki „Pokochać PiS” ujawnił w programie kilka szokujących faktów nt. funkcjonowania partii i poglądów pisowskiej młodzieżówki. Jak mówił w programie podczas nieformalnych spotkań młodzi działacze PiS-u zachwalali Hitlera i wzywali do dokonania holokaustu na wrogich grupach społecznych.

W obecnym rządzie i pisowskich spółkach skarbu państwa znajdują się osoby, które we wczesnych latach 2000 namawiali na nieoficjalnych spotkaniach pisowskiej młodzieżówki do eksterminacji Żydów i homoseksualistów. Ci ludzie dzisiaj to posłowie i wiceministrowie polskiego rządu

Zagrobelny napisał w książce także, że podczas jednego ze spotkań młody działacz PiS-u mówił, że „PO to partia Żydów i pederastów” i wzywał do eksterminacji konkurencyjnego obozu politycznego.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami