Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polityka

Stałym elementem programu "Bez wyjścia" jest wybór polexitowca tygodnia - polityka, osoby publicznej, która szczególnie "zasłużyła się" swoimi wypowiedziami lub działaniami narracji i polityce wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.

Autorzy programu - Marcin Celiński i Radosław Gruca przedstawiają po jednej kandydaturze, po czym z pomocą widzek i widzów dokonują wyboru zwycięzcy tej rywalizacji.

Po raz pierwszy wybieraliśmy polexitowca w czwartek, 28 października.  Marcin Celiński zgłosił kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, który na Twitterze poza stwierdzeniem, że "wyroki TSUE muszą być ignorowane, zasugerował wstrzymanie przez Polskę składek do UE

Radosław Gruca odpowiedział kandydaturą Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ "Solidarność", który stwierdził, że kara dla Polski ws Izby Dyscyplinarnej jest nieważna, ponieważ on (Piotr Duda) zawiesił TSUE...

Screen z portalu Do Rzeczy

Decyzja mogła być tylko jedna - w wielkiej konkurencji absurdów opowiadanych przez polexitowców Piotr Duda wyznaczył nowy rekord. Doceniliśmy to, przyznając  mu tytuł polexitowca tygodnia.

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami