Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Zwyciężczynią w kolejnym cotygodniowym wyborze osoby najbardziej zasłużonej dla polexitu została Julia Przyłębska.

Konkurowała z europosłem Jackiem Saryusz - Wolskim, którego na tyle przeraziła treść umowy koalicyjna SDP-Zieloni-FDP w Niemczech, że dzielił się swoimi troskami z Twitterze przez wiele godzin

Egzekwowanie praworządności uznał za "kurs kolizyjny", a pomysły zmian w sposobie wybierania przewodniczącego KE czy europarlamentu - za szczególnie groźne dla Polski.

Julia Przyłębska orzeczeniami organu obradującego w budynku Trybunału Konstytucyjnego wysuwa się na czoło wojny kulturowej z wartościami europejskimi i dorobkiem cywilizacji łacińskiej. Całkowicie dyspozycyjna wobec układu rządzącego, pozytywnie rozpatrzyła kolejny wniosek Zbigniewa Ziobro - tym razem uznała zawarty w Europejskiej Karcie Praw Człowieka zapis o prawie do sprawiedliwego procesu za niezgodny z Konstytucją RP. (o wniosku informowaliśmy tutaj )

Polska podążyła śladem Rosji, której Sąd Konstytucyjny uznał że jeśli wyrok ETPC jest sprzeczny z rosyjską konstytucją, to Rosja ma prawo nie wdrażać środków przewidzianych w wyroku w 2015 roku.

Julii Przyłębskiej ten tytuł po prostu się należał!

Bez wyjścia - na wyjątkowy i jedyny w polskich mediach program o procesie wyprowadzania Polski z Unii. To nie zaczęło się dziś i nie skończy jutro - to działania trwające od lat. Obnażymy twórców i apologetów Polexitu. Pokazujemy kalendarium tego projektu, konfrontujemy propagandę z faktami.

W każdy czwartek od 22 do 23 zapraszają Marcin Celiński i Radosław Gruca

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami