Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kraj

DZIEŃ PRAWIE DOBRY!

Dlaczego PRAWIE? Bo żyjemy w prawie państwie. Nawet na siedzibie NBP wisi ogromny napis, który głosi, że “ceny PRAWIE się nie zmieniły”. Zainspirowało nas to do tego, by przyjrzeć się, co jeszcze jest prawie. Prawie bezpieczeństwo, prawie ochrona zdrowia, prawie szacunek do obywateli, prawie edukacja, prawie Polska. Jest coś bez prawie? Bezprawie. Wiwat Prawie i Sprawiedliwość!

CO CHCEMY ZROBIĆ?

Pomóc. Tylko prawie. Skoro NBP zaczęło tym niezwykle trafnym stwierdzeniem, wypada je rozpropagować. Przyjrzymy się razem, co jeszcze PRAWIE nam się udało przez te ostatnie lata. Stworzymy listę wszystkich PRAWIE osiągnięć, będziemy też na bieżąco dodawać nowe. Wszystko to na naszym profilu IG @prawie_panstwo. Przy pomocy internetu i social mediów dotrzemy do co najmniej 1 mln młodych obywatelek i obywateli!

Nasz projekt specjalny to prawie złotówka. Moneta upamiętniająca postać niezwykłego prezesa NBP – Adama Glapińskiego. Podczas gdy ceny PRAWIE się nie zmieniają, Adam Glapiński wybija kolejne monety upamiętniające ważne postaci i wydarzenia. Zapomniał o jednej, dość istotnej osobie. O sobie.

Obliczenia ekonomistów Forum Obywatelskiego Rozwoju wskazują do jakiego poziomu spadła wartość nabywcza złotówki, od kiedy urząd piastuje Adam Glapiński. 0,68. Tę liczbę znajdziesz na awersie monety. Na drugiej stronie powinien być orzeł. U nas jest jastrząb. Prezes Adam Glapiński we własnej osobie.

PO CO KOMU PRAWIE ZŁOTÓWKA?

Prawie złotówka przyda się na zakupach. Nie żartujemy. Jej rozmiar idealnie pasuje do marketowych wózków i może służyć do ich odblokowywania. Chuchnij w buzię prezesa i włóż go czule do swojego marketowego wózka. Miej go zawsze przy sobie w portfelu. Zakupy z Glapińskim to przyjemność, na jaką Cię stać. Dopóki Cię stać. A jedną unikatową monetę obiecujemy wręczyć samemu prezesowi NBP.

Zapraszamy do udziałi w zbiórki, z której środki posłużą na rozpowszechnienie naszej listy oraz na projekt specjalny.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami