Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
świat

W katolicyzmie wszczepiony jest wirus poczucia wyższości, a kobieta jest największym źródłem zła i grzechu – komentował w „Rozmowach Celińskiego” teolog prof. Stanisław Obirek.

Współautor (wraz z Arturem Nowakiem) książki „Babilon. Kryminalna historia kościoła” w programie mówił o hipokryzji, zakłamaniu, przymierzu ołtarzu z tronem i podejściu kościoła do kobiet. Jak ocenił kobieta traktowana jest przez kler jako symbol zła.

Nie ma głębszej refleksji na temat kryminalnej przeszłości kościoła. Ta książka to przywołanie kościoła do tablicy w kwestii choćby podejścia do kobiet, która de facto jest podnóżkiem kleru. Już w IV wieku św. Augustyn zrobił wiele, by kobieta była postrzegana jako zło i źródło grzechu

Gość Marcina Celińskiego komentował także wątek hipokryzji kościoła. Ocenił, że najczęściej o seksualności mówią ci, którzy sami mają z nią problem.

Kościół ma obsesję na punkcie seksualności. Najobrzydliwsze homofobiczne teksty powstają z rąk księży krypto gejów, którzy nie akceptują swojej seksualności

Książka Stanisława Obirka i Artura Nowaka będzie miała swoją premierę 28 września.

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami