Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kraj

Kontrolowana przez rosyjskiego oligarchę firma pożyczkowa Vivius oferowała swoje usługi w popularnym serwisie OLX. Z satysfakcją możemy przekazać, że OLX wstrzymał współpracę z Vivusem.

O firmie pożyczkowej Vivus kontrolowanej przez rosyjskiego oligarchę Olega Bojko pisaliśmy na naszym portalu 1 marca.

Vivus: pożyczki, oligarchowie i szara eminencja PiS
Rosyjski oligarcha Oleg Bojko kontroluje popularną firmę pożyczkową Vivus. W firmie pracował brat Krzysztofa Bosaka. Vivus był też chlebodawcą lobbysty Igora Janke. Janke to głośny chwalca Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana. Od lat wspiera partię Jarosława Kaczyńskiego.

Vivus działa w Polsce na szeroką skalę udzielając tzw. szybkich pożyczek. Przedstawiciele firmy w Polsce tłumaczą dość mętnie strukturę własnościową "międzynarodowym akcjonariatem" i jednym Rosjaniniem wśród "istotnych akcjonariuszy". Chciałoby się napisać - jednym, ale jakim...

Już 28 lutego Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców  poinformował o wykluczeniu firmy Vivus.

W reakcji na nasz tekst otrzymaliśmy informację o współpracy popularnego serwisu OLX z Vivusem. Sprawdziliśmy i faktycznie - kupując na OLX klient dostaje opcję zakupu na raty i... wyskakuje oferta Vivusa.

Zadaliśmy OLX pytanie o tę współpracę dziś i w przyszłości. Otrzymaliśmy odpowiedź: OLX wstrzymało współpracę z Vivus i nie będzie jej kontynuować do odwołania. Brawo!

OLX poinfomował nas także,  że serwisy grupy zdecydowały o nieodpłatnym udostępnieniu powierzchni reklamowych w każdym formacie na promocję działań pomocowych dla Ukrainy i uchodźców. Dziękujemy za tę inicjatywę!

Redakcja

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami