Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
polexit

Na portalu TVP Info pojawiają sie od czasu do czasu eksperci. Wszyscy pamiętamy projektanta mody chwalącego stylizację p. Dudy, o przypadkowych przechodniach wygłaszających właściwe treści nie wspominając.

Komisja Europejska wstrzymuje polskie środki z Funduszu Odbudowy i podnoszą się głosy nawołujące do zablokowania też normalnych dotacji unijnych, aż Warszawa podda się TSUE i rozwiąże Izbę Dyscyplinarną; to szantaż w celu obalenia polskiego rządu – mówi belgijski historyk prof. David Engels. – Berlin wydaje się przewodzić walce przeciwko wyborowi politycznemu dokonanemu przez polski naród – dodaje prof. Engels.

Zainteresował nas begijski ekspert wspierający na portalu rządowego medium antyeuropejską retorykę PiS.

David Engels faktycznie jest Belgiem i profesorem, ale... historii starożytnej. Według wikipedii:  "Punkt ciężkości zainteresowań badawczych Engelsa koncentruje się na: historii religii rzymskiej, państwie Seleucydów oraz na porównawczych badaniach historycznych."

TVP Info opisując swojego eksperta nie wspomina, że w 2018 roku został zwolniony z Université Libre de Bruxelles, gdzie był kierownikiem Katedry Historii Rzymu i podjął pracę w... Instytucie Zachodnim w Poznaniu, gdzie piastuje stanowisko głownego analityka, zajmującego się  zachodnią historią intelektualną, tożsamością europejską i stosunkami polsko-zachodnioeuropejskimi. Przypomnijmy, że Instytut Zachodni jet jednostką badawczą, której zadaniem jest przygotowywanie przygotowywanie analiz, prognoz, raportów, ekspertyz  na potrzeby organów władzy publicznej w Polsce (czytaj: rządu RP).

Prof. Engels w Polsce odnalazł się także jako aktywny publicysta o wyrazistych poglądach - współpracuje z Tygodnikiem Solidarność,  oto próbka, kilka ostatnich tytułów tekstów p. Engelsa: Reparacje, czyli dlaczego Niemcy wypierają obraz Polaka jako ofiary ich zbrodni?; Cyniczna gra "polexitem", czyli "Polska zagraża Unii Europejskiej"; Czy Trójkąt Weimarski znalazł się w stanie śmierci mózgowej?; Katastrofa liberalizacji Polski. Potulna czołobitność wobec Merkel. Donald Tusk powrócił;

Zatem zagraniczny autorytet TVP Info wprawdzie jest obcokrajowcem, ale  pracuje w jednostce stanowiącej zaplecze merytoryczne polskiego rządu i stale pisze dla prorządowego tygodnika teksty zgodne z antyniemiecką i antyeuropejską narracją rządzącej partii. Tego oczywiście z TVP Info się nie dowiecie.

kc

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami