Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
kultura

Zawsze mieliśmy problem z tyranami, ale sami sobie ich wyhodowaliśmy. Wydaje nam się, że to rzadka kategoria przywódców, a przecież nadal jedna czwarta świata to kraje niedemokratyczne, w których rządzą dyktatorzy i tyrani – powiedział Łukasz Walewski.

Autor książki "Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie" był gościem „Rozmów Celińskiego”.

Pisząc tę książkę dwa lata temu, nie spodziewałem się, że premierę będzie miała w momencie wojny w Ukrainie i że będzie tak bardzo użyteczna. Może być ona przydatna dla tych, którzy będą siadali do negocjacji z Rosjanami, których można uznać za tyranów

Walewski zarysował w programie portret psychologiczny tyranów. Jak zauważył są oni przekonani o swojej wyjątkowości i uwielbiają luksusy.

Dyktatorzy to osobowości narcystyczne, schizofreniczne, mające duże poczucie własnej wartości. Nic nie robią sobie z reguł obowiązujących. Lubią otaczać się złotymi klamkami, drogimi samochodami i kosztownymi pałacami

Gość próbował też odpowiedzieć na pytanie, jak negocjować z tyranami. Ocenił, że należałoby spróbować się z nimi „zaprzyjaźnić”.

Jak ograć tyrana? | wydawnictwomando.pl
Wydawnictwo Mando
Przede wszystkim z tyranami mimo wszystko trzeba rozmawiać. Podczas negocjacji należy nieobliczalnego potraktować jak partnera, by samemu urosnąć w jego oczach do tej rangi. By go ograć trzeba wkraść się w jego łaski i spróbować zawiązać pozorną więź.

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami