Kim jesteśmy Wesprzyj Reset Przyjaciele Ramówka Słuchaj online Słuchaj online
europa

Krajowy Plan Odbudowy to dzisiejszy plan Marshalla. To pieniądze, których Polska potrzebuje - powiedział w „Bez wyjścia” prof. Artur Nowak-Far ze Szkoły Głównej Handlowej.

Sejm przegłosował likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, ale w jej miejsce utworzył nową izbę dyscyplinującą sędziów. Mateusz Morawiecki przekonuje kolejny raz, że Komisja Europejska wypłaci nam lada dzień pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, a opozycja już załamuje ręce nad tym, jak PiS będzie nimi przekupywać wyborców. Jak ocenił gość Radosława Grucy politykom PiS-u nadal zależy na systemowym uzależnieniu wymiaru sprawiedliwości od polityków, z czego Komisja Europejska zdaje sobie sprawę.

Nie sądzę, że Komisja Europejska da sobie zamydlić oczy i wcale nie uważam, że Komisja Europejska przekaże Polsce pieniądze z KPO nawet jeżeli jej oczekiwania względem kwestii sądownictwa nie będą spełnione w sposób pełny

Politycy PiS przekonują, że kraj potrzebuje unijnych pieniędzy ze względu na trudną sytuację uchodźców z Ukrainy w Polsce. Gość programu powiedział, że pomoc uchodźcom wojennym w Polsce nie może być pretekstem do przekazania Polsce pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy za wszelką cenę. Zaznaczył, że wydatkowanie tych pieniędzy jest ściśle przeznaczone na reformy, programy i inwestycje.

Wojna nie może być wymówką. Na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie KE asygnuje osobne pieniądze. Pieniądze z KPO są przeznaczone na rozwój gospodarczy, na odbudowę pocovidową i nie mogą być grane uchodźcami

oprac. m.u.

Udostępnij

Tagi

Dołącz do nas

Podoba Ci się?

Obywateluj z nami